připoj se!

->art4tolerance<- zveme Vás na:
Rumi Alive festival
dokumenty, videa, materiály z konference k 25. výročí přijetí deklarace OSN z roku 1981

videoarchiv akce
dokumenty ke stažení

Hledej text!

tento .:webzine:. si
klade za cíl:
stimulovat kreativní
myšlení na všech
úrovních společnosti
za cílem podpory
tolerance
mezi lidmi


stránky provozuje tolerance95
občanské sdružení
1995-2006 info@tolerance95.cz


budeme rádi, když
se s námi podělíte o
vaše náměty a zkušenosti,
které mohou být
publikovány na
těchto stránkách k
prospěchu široké
veřejnosti


zobrazení:
známka: 0
rok Tolerance OSN
Informace

Otevřete se třetímu sektoru! Veletrh neziskových organizací

Ve středu 4. dubna 2007 nadace Forum 2000, jež dlouhodobě usiluje o identifikaci klíčových problémů naší civilizace opět pořádá Veletrh neziskových organizací. Tzv. „NGO market“ se bude konat v prostorách Tyršova domu na Újezdě, a to od 9.00 do 18.00. A co nového přinese účastníkům i návštěvníkům v pořadí již osmý ročník akce?

Na veletrhu se letos očekává rekordní počet více než sto padesáti účastníků, a to jak z České republiky tak ze zemí tzv. Visegrádské čtyřky. Návštěvníkům se představí i zástupci neziskových organizací z Ukrajiny, Běloruska, Moldavska, Německa či ze zemí nám geograficky vzdálenějších jako je např. Taiwan.

Jak napovídá podtitul celé akce, tj. „Aktivní občanství mladých“, stěžejním posláním Veletrhu je samozřejmě přiblížit práci neziskových organizací široké veřejnosti. A to zejména nadchnout její zástupce z řad mladých, aby se aktivně zapojili do činnosti třetího sektoru. Za tímto účelem se bude kromě už tradiční burzy dobrovolníků a bloku powerpointových prezentací konat i seminář „Otevři se třetímu sektoru aneb jak najít tu svou neziskovku a podpořit ji“. Řeč bude především o dobrovolnictví, ale i o jiných možnostech angažování - například o programech Make a Connection nebo Mládež v Akci. Dozvíte se také, jak si sami založit občanské sdružení.

Dalším zajímavým zpestřením bude i debata o roli celebrit v neziskovém sektoru. Aňa Geislerová, Vendula Svobodová, Tereza Kostková a Janis Sidovský budou se zástupci z řad odborníků, neziskových organizací a médií diskutovat jak o svých osobních zkušenostech, tak o kladech a záporech zviditelňování třetího sektoru za pomoci slavných. Jako inspirace poslouží i přednáška britského experta Phila Wooda „Místo, co vypadá jako my - mladí a interkulturní město.“

Vstup na akci je zdarma. Určitě je na co se těšit.


Pro podrobnější informace se obracejte na: www.forum2000.cz ngo-market@sforum.net

Pavla Mandátová

| Autor: administrator | Informační e-mailVytisknout článek
tento web jede na phpRS